Lis 6, 2023 | Filmové projekce

Snow Film Fest 2023

Další ročník festivalu Snow Film Fest je skoro tady! Mezinárodní festival zimních cestovatelských a sportovních filmů přináší pestrou nabídku outdoorových snímků ve více než 150 kinech, kavárnách a kulturních domech v Česku i na Slovensku. Přehlídku filmů letošního ročníku můžete díky Spolku Lysina a Světu outdooru shlédnout i v Křídlech u Nového Města na Moravě.

Těšíme se na vás v neděli 12. listopadu 2023.

Od 17:00 hodin v kulturáku v Křídlech!

Občerstvení zajištěno, vstupné 50 Kč.


Dvanáctý ročník tohoto filmového festivalu přináší osm snímků jak od českých, tak od zahraničních autorů. Těšit se můžete nejen na dobrodružné filmy plné adrenalinu a okouzlující přírody, ale i upřímné lidské příběhy.

Když profesionální horolezkyně Sarah Heuniken přišla při výpravě o svou přítelkyni, dostala se psychicky na dno. Její cesta zpět do hor a k sobě samotné je náročná a vede přes nejrůznější překážky. Jak se uzdravit a překonat traumatický zážitek? O tom je film Osamění od Heather Mosher.

Snímek Speedup: Himalájský příběh propojuje krásu velehor se snahou upozornit na dopady lidské činnosti a změny klimatu na přírodu nejvyšších hor světa. Horolezec, extrémní skialpinista a ambasador Světového fondu na ochranu přírody Benedikt Böhm překonává rekordy ve výstupech na různé velehory. Tentokrát se spolu s Prakashem Sherpou rozhodl zdolat sedmitisícový vrchol Himlung Himal a ukázat tím světu, jaké následky může lidská činnost na krajinu mít.

Milovníci čerstvého prašanu si na své přijdou u filmu Lužba: Duše Sibiře od Andrého Costy. Line And Air pak ohromí neuvěřitelnými výhledy z paluby ultralehkého letadla a svobodou, kterou si autor Geraldine Fasnacht užívá při jízdě na snowboardu.

Pro spojení lyží, kite, saní a traverzu Laponska se rozhodla současná držitelka Guinessova rekordu v nejdelší kitesurfingové cestě bez supportu. Lapland Explorer je pro Niky Ballus dalším splněným snem po těžkém úrazu nohy. Na sever se vydáme i se snímkem Wavy: Plavba mého života, kde se dvojice freeriderů dělí o zážitky z neskutečných sjezdů.

Role českého solitéra v jinak zahraniční tvorbě se ujal Ondřej Pekárek s filmem Salaš: Gruzínský freeride. Sbalil stan, pořídil si kamna, expediční sáně a vyrazil. Objevte společně s ním nová místa v Gruzii. V neposlední řadě se pak na festivalu můžete pobavit můžete při sketchi Lalodge od Huga Laugiera, který je sice freeskierem ale rozhodne se v doprovodu bývalého biatlonisty Martina Fourcada vyzkoušet další zimní sporty.

Podrobnější informace k filmům můžete najít na festivalovém webu www.snowfilmfest.cz.