Petmen

Cyklistický a pěší závod, který jste nemohli prohrát!

 

Závod určený pro celou rodinu s ekologickým podtextem a s jistotou vítězství pro každého!

Jak již název PETMEN napovídá, měl mnoho společného s úžasným, nenahraditelným a v přírodě nerozložitelným Poly Ethylen Tereftalátem mezi normálními lidmi zvaným PET. Tento plast je sice velmi užitečný a recyklovatelný, ale jen pokud se dostane na správné místo, do správného kontejneru. A to bylo právě naším cílem.

Vítězem závodu PETMEN se obvykle stávala skupina, která posbírala co nejvíce PETlahví a ostatních odpadků povalujících se kolem cest po zimě v CHKO Žďárské vrchy.

Závodníci se podle pokrevní či jiné příbuznosti, losu, náhody nebo pokynů pořadatelů rozdělili do týmů. Každému z nich byla potom přidělena trasa, podél níž sbírali odpad. Kromě cyklistických tras byly samozřejmě připraveny i trasy pěší, vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

Po dojetí závodníků do cíle byli vyhodnoceni nejlepší sběrači. Nechyběly ani odměny v podobě diplomů či triček. A je fér na závěr zmínit, že vítězem se stal opravdu každý, kdo se zúčastnil.

Ale to už je historie. Lysina totiž celý závod prodala kraji Vysočina za spoustu moc zlaťáků. A teď i vy můžete každý rok vyrazit podél silnic a cest Vysočiny a sbírat bordel, který tu zůstal po mimozemských civilizacích. Akce Čistá Vysočina si vás žádá!