Led 24, 2024 | Filmové projekce, Jeden svět

Festival Jeden svět v Novém Městě

Máme radost! Novoměstská kulturní zařízení ve spolupráci se spolkem Lysina přinášejí do Nového Města na Moravě festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Stáváme se součástí komunity téměř padesátky českých měst, kde se lidé mohou těšit na zajímavé a aktuální snímky o důležitých tématech, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální či environmentální otázky.

Projekce budou probíhat od 10. do 14. dubna 2024 v Kulturním domě. Festivalový tým ve složení Veronika Teplá, Zdenka Sokolíčková, Dan Šimek a Erik Havlík momentálně připravuje dramaturgii. Velkou přidanou hodnotou je, že u vybraných filmů chystáme debaty s odborníky.

Speciální dopolední projekce nabídneme základním a středním školám, i zde včetně debat s odborníky, kde se mladí diváci dozví více o tématu a budou moci vyjádřit svůj názor. Aktuálně máme přihlášeno téměř 800 žáků a studentů z 1. a 2. ZŠ NMnM, ZŠ Bobrová, žďárské školy Na Radosti, gymnázia Žďár nad Sázavou a SOŠ NMnM na Bělisku. Doufáme, že se nám v Novém Městě na Moravě podaří získat a do budoucna udržet publikum, které se zajímá o dění v dnešním světě. Ten sice není růžový, nicméně vědět o podstatných věcech a být schopen je reflektovat je prvním krokem na cestě k hledání řešení.